,

SENDİKAMIZ GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Genel Başkanımız Şuayip Deniz Demir, Genel Başkan Yardımcılarımız, Şube Başkanlarımız ve İl temsilcilerimizin katılımıyla İstişare Toplantımız 06 Ocak 2024 tarihinde Antalya Göynük’te gerçekleştirilmiştir.

Çalışma hayatının gündemi ve çalışanların meseleleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız, Sendikamızın faaliyetleri ile ilgili olarak da katılımcılara bilgi vermiş; personel ve ücret rejiminin yeniden ele alınmasının, sendika yasasının revize edilmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca tüm çalışanların sırada bekleyen 3600 ek gösterge, YHS sorunu, vergi adaleti, refah payı, aylık enflasyon farkı ve sosyal ödemeler gibi konuların çözümü için TBMM’ye iletilen yasa teklifinin yanısıra mühendis, mimar ve şehir plancılarının mali iyileştirme ve mesleki sorumluluk sigortası yasa tekliflerinin de TBMM’ne verdirildiğini hatırlatarak başka odakların çalışmalarımızı manipüle edememeleri için sendikal çalışmalarımızın çalışanlarla paylaşılması gerektiğini belirtmiştir.

Toplantının devamında Katılımcıları selamlayan Genel Başkan Yardımcılarımızın akabinde de Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimiz ile de istişarelerde bulunulmuştur.

Toplantının sonunda Genel Başkanımız, sendikal yetkiye ulaşılmadığı müddetçe ve mevcut durum devam ettiği sürece çalışanların hak kaybetmeye devam edeceklerini vurgulayarak yetkili olmanın önemli olduğunu vurguladı.