,

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

Genel Başkanımız Şuayip Deniz Demir 1 Mayıs dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama ile çalışanların Emek ve Dayanışma Gününü kutladı. Genel Başkanımız mesajında:

"Her zaman İlkemiz Önce Ülkemiz şiarıyla kamu çalışanlarımızın haklarının savunucusu olmuş Sendikamız adına tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyoruz.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi doğal olarak sendikal gündemi de dondurmuştur, ancak o ana dek Sendikamız kamu çalışanının gündeminde olan sorunları Toplu Sözleşme Masası dışında da olsa ısrarla çözümü noktasında gayret göstermiştir. Akabinde de seçim gündemi ve Meclisin kapanması süreci sekteye uğratmıştır.

Geçtiğimiz oniki yılda yapılan Toplu Sözleşmeler memurun sorunlarını çözememiş, önüne her konulana imza atan sendikanın da katkılarıyla maalesef sorunlar büyümeye devam etmektedir.

Maaş eşitsizlikleri ve dengesizlikleri artmış, her kesimde memnuniyetsizlik baş göstermiştir. Mühendislerden teknisyene memura dek teknik ve idari kesim maalesef enflasyona ve yapılan negatif ayrıma yenilmiştir. 

Çalışanlar yetkiyi malum konfederasyondan alıp da Türk memurunun temsilcisi olan bizlere vermedikçe memurun bir kazanım sağlayamayacağı ve hatta belki de memurun maaşının asgari ücrete kıyasla daha da ezilebileceği hepinizin malumudur.

Türkiye Kamu-Sen’in mücadele ruhu çalışanlarımızı mutlu, Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini, bir ve bütün olarak ilelebet payidar kılacaktır. Çalışanlarımız emeğinin, alın terinin ve yüreğinin gücünün farkına vardığında yarınlar daha güzel olacaktır.

Bizler kamu çalışanları olarak kardeşçe, birlik beraberlik içinde daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, haklarımızı elde edebilmek için daha güçlü bir mücadele vereceğiz.

21. yüzyılın Türk Asrı olabilmesi noktasında bu birliktelik içinde çok çalışmak, hedefe varmak için tüm engelleri aşmak lazımdır. 

Bu duygularla tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

Ne mutlu Türküm diyene

Ne mutlu Turk Enerjisen'liyim diyene

Varolsun Teşkilatımız"

diyerek çalışanların Bayramını kutladı.