,

MÜHENDİSLERİMİZİN TALEPLERİNİ İLETİYORUZ

Genel Başkanımız Şuayip Deniz Demir, Genel Başkan Yardımcılarımız ile birlikte MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sn. Yaşar Yıldırım'ı makamında ziyaret ederek kamuda çalışan mühendislerin sorunlarını ve çözüm önerilerini görüşerek Sendikamızın hazırladığı Mühendis Dosyasını kendisine takdim etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, mühendis maaşlarının emsallerinin çok altında kaldığını gördüklerini ve çözüm için gereken desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Bilindiği üzere son dönemlerde toplu sözleşme dahil hiçbir kazanım sağlayamayan, özellikle yatırımcı icracı kuruluşlarda hizmet üreten mühendislerin maaşlarındaki erime de had safhaya ulaşmıştı.

Sendikamız hazırladığı mühendis dosyasında; ek ödeme artışı, risk ve sorumluluk zammı verilmesi, uzman mühendis ünvanı verilmesi, arazi harcırahları ve fazla mesailerin iş hayatına uygun düzeye getirilmesi konularında talepte bulunuyor. 

Genel Başkanımız ayrıca Sendika olarak taleplerimizi Türkiye Büyük Millet Meclisinde siyasilerin gündemine taşıyacaklarını da sözlerine ekledi.