,

TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİK

Genel Başkanımız Şuayip Deniz Demir, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Çağlaroğlu ve Şube Yöneticilerimiz ile birlikte TSE Genel Sekreteri Sn. Aykut Kırbaş’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette TSE çalışanlarının yeşil pasaport alabilmesi hakkında sendikamızca verilen yargı mücadelesinin gelişimi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 

Geçtiğimiz yıllarda Türk Enerji-Sen ile TSE arasında yapılan KİK toplantılarında girişimde bulunulmasını gündeme getirdiğimiz ve son olarak Ankara 4 No’lu Şube Başkanımızın yargıya başvurması ve ilk aşama yargı kararını olumlu alması ile gelişen yeşil pasaport süreci sonrası TSE Kurumunun da çalışanlarına yeşil pasaport hakkı için idari yargıya başvurmasından duydukları memnuniyeti Genel Sekreter Aykut beye ifade eden Genel Başkanımız, kurum çalışanlarının bu hakkı alması için Sendika olarak gereken her türlü desteği ve mücadeleyi verdiklerini ve vereceklerini de belirtti.

Ayrıca TSE çalışanlarının geçtiğimiz yıla göre daha güzel şartlarda koruyucu giyimden faydalanmasını umduklarını belirten Genel Başkanımız, her ne kadar Koruyucu Giyim Yardımı tespit Komisyonunda bulunmasalar da Kurumlar ve Bakanlık nezdinde girişimde bulunmaya devam ettiklerini ve her türlü desteğin içinde bulunacaklarını vurguladı.

TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİK
TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİK