,

TALEPLERİMİZ SONRASI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ YAYINLANDI

Yaşadığımız büyük deprem felaketinin ardından bölgede görev yapan ve depremden etkilenen kamu çalışanlarının idari izinli sayılması ve bölgedeki sözleşmeli personelin kadroya geçmek için başvuru süresinin uzatılmasına ilişkin taleplerimiz olmuştu.

Bugün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile sözleşmeli personelin kadroya geçmek için başvuru süresi 31 Mart 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

Resmi Gazetede yayımlanan 2023/5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile bölgede görevli olan ve depremden etkilenen kamu çalışanlarının valiliklerin değerlendirmelerine bağlı olarak idari izinli sayılabilecekleri,esnek istihdam biçimlerinden faydalanabilecekleri belirtilmiştir.

Memurlarımızın hassasiyetinin dikkate alınması,kadroya geçmek isteyen sözleşmeli personelin başvuru süresinin uzatılması,personele idari izin verilmesi,esnek istihdam getirilmesi gibi taleplerimizin hayata geçirilmesi yerinde olmuştur.

Kamu çalışanlarımız, bu afetin yaralarını sarabilmek için yurdumuzun her köşesinde, her alanda canla başla, fedakârca hizmet üretmektedir. Sağlanan kolaylıklar, çalışanlarımızın azmini bir kat daha artıracaktır. Hep birlikte ele ele vererek ayağa kalkacağımıza inancımız tamdır.

TALEPLERİMİZ SONRASI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ YAYINLANDI